Perfumy męskie - jak dobrać odpowiedni zapach?

2022-01-07

Odpowiednio dobrane perfumy męskie to gwarancja poczucia komfortu i uznania wśród otoczenia. Przyjemny zapach zaintryguje niejedną osobę i będzie powodem do otrzymywania komplementów. Podpowiadamy, jakie perfumy wzbudzają uznanie i zainteresowanie.


Perfumy męskie - jak zachwycić kobiety?

Istnieje bardzo duża ilość ciekawych nut zapachowych, które zainteresują niejedną kobietę. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Wielu panów preferuje perfumy męskie zawierające nuty drzewne, może to być cedr, mech dębowy lub drzewo sandałowe. Takie aromaty kojarzą się z siłą i mocnym temperament, co wzbudza zainteresowanie u płci przeciwnej. Innym wyborem, który również kojarzy się z męskością są perfumy o skórzanych nutach zapachowych. Tworzone z połączenia aromatów ostrych przypraw i oleju rycynowego. Dużym zainteresowanie cieszą się też zapachy cytrusowe, pozyskiwane z cytryny, mandarynki lub pomarańczy. Tego rodzaju perfumy działają pobudzająco i zapewniają poczucie świeżości. Istnieje grupa mężczyzn preferująca zapachy kwiatowe, które podobają się kobietom i stosowane przez dłuższy czas mają pozytywny wpływ na samopoczucie i działają uspokajająco. Warto pamiętać, że tego typu zapachy nie występują pojedynczo, a stanowią jedynie przodującą nutę danego perfuma. Dużą popularnością cieszą się połączenia nut drzewnej z ziołową, cytrusowej z orientalną oraz owocowej z leśną. Ostateczny wybór to kwestia indywidualnych preferencji każdego mężczyzny.

Jak dopasować perfumy do rodzaju skóry?

Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj zapachu sprawdzi się w przypadku różnych typów skóry. W przypadku suchego naskórka najlepiej zdecydować się na perfumy męskie o niewielkiej zawartości alkoholu. Zapachy powinny być intensywne i ciężkie. Mogą zawierać nuty owocowe, cytrusowe, kwiatowe lub orientalne. Panowie o skórze tłustej powinni stosować delikatniejsze aromaty i nie stosować nieco mniejszą ilość perfum. W tym przypadku nie zaleca się aplikowania słodkich kwiatowych zapachów i postawienie na nuty cytrusowe oraz drzewne. Posiadacze skóry normalnej mogą stosować wszystkie aromaty spełniające ich wymagania. Należy pamiętać, że odpowiednio dobrany zapach nie zawsze jest gwarancją sukcesu. Aby go osiągnąć trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących ich aplikowania na skórę. Po pierwsze powinna ona być odpowiednio nawilżona, co zagwarantuje trwałość i świeżość zapachu. Perfumy męskie należy aplikować w miejscach o dobrze wyczuwalny pulsie, może to być szyja, nadgarstki lub zgięcia łokci. Wbrew pozorom po zastosowaniu ulubionego zapachu nie powinno się go rozcierać. Takie zachowanie powoduje zaburzenia struktury zapachu, zmniejsza jego intensywność i trwałość. Stosowanie się do powyższych rad w połączeniu z wyborem odpowiedniego aromatu gwarantuje zwiększone zainteresowanie u płci przeciwnej.

@ Copyright 2018