Kosmetyki inspirowane naturą

2020-09-07

Onlybio to marka stawiająca na naturalne kosmetyki. W ciągu ostatnich kilku lat stosowanie produktów naturalnych stało się modnym trendem w odzieży, odżywianiu i ogólnie w stylu życia. Ten trend nie oszczędził również branży kosmetycznej.


Onlybio – korzyści z natury

Pierwszymi, którzy odkryli zalety kosmetyków naturalnych, były gwiazdy. Stopniowo takie produkty kosmetyczne przenikały na półki zwykłych sklepów. Dziś każdy może docenić zalety eko-kosmetyków. Wiele marek kosmetycznych twierdzi, że ich produkty są wykonane w całości z naturalnych składników. Jednak nie w każde takie stwierdzenie warto wierzyć: niektórzy dodają naturalne składniki w bardzo małych ilościach. Oferowane przez Onlybio kosmetyki naturalne nie zawierają syntetycznych i chemicznych zapachów i barwników, sztucznych dodatków. Co najmniej 95% dowolnego produktu naturalnego składa się z naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Jeżeli w eko-kosmetykach stosowane są konserwanty, to są one wyłącznie pochodzenia naturalnego. Główną zaletą naturalnych kosmetyków jest to, że mogą je stosować nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze, gdyż takie kosmetyki nie powodują alergii. Wszystkie produkty kosmetyczne, zawierają olejki i ekstrakty pozyskiwane z roślin uprawianych na terenach czystych ekologicznie. Producenci prawdziwie naturalnych kosmetyków z reguły nie mają nic do ukrycia, dlatego na opakowaniu podano procentowo wszystkie składniki.


Inne zalety kosmetyków naturalnych

Ekokosmetyki charakteryzują się zwykle dość długim okresem przydatności do spożycia, który wynosi średnio 2-3 lata. Stosowanie kosmetyków naturalnych, oprócz tego, że jest użyteczne, jest również przyjemne. Naturalne środki mają lekką, przyjemną konsystencję i delikatny owocowy lub kwiatowy aromat. Kosmetyki naturalne są zwykle poddawane rygorystycznym testom i certyfikacji przez międzynarodowe organizacje ekologiczne. Dzięki tym kontrolom konsumenci otrzymują produkty naprawdę wysokiej jakości, które przynoszą maksymalne korzyści. Jeśli nie jest Ci obojętny stan i wygląd twojej skóry, wybierz kosmetyki naturalne. Aby kupić prawdziwie naturalny i zdrowy produkt, skonsultuj się z kosmetyczką i dokładnie przeczytaj skład na opakowaniu.


Onlybio – jakość w ekologicznym stylu

Polska marka Onlybio łączy w swojej filozofii innowacyjność, jakość i dbałość o środowisko. Firma kategorycznie odrzuca wszelkie sztuczne substytuty, zapachy, agresywne substancje, które mogą szkodzić nie tylko twojej skórze, ale także środowisku. Tworząc jedną nowość lub całą serię, producenci w fabrycznym laboratorium kierują się zasadą „mniej więcej”. Oznacza to, że im więcej jest składników roślinnych, tym mniej szkód wyrządza sama produkcja i produkty. Na tej podstawie warto powiedzieć, że:

• Wszystkie produkty marki są hipoalergiczne, polecane dla osób o bardzo wrażliwej skórze skłonnej do podrażnień.

• Już przy pierwszym użyciu poczujesz wszystkie zalety produktu w 99% organicznego - przyjemny naturalny zapach, łagodne działanie, potęgujące działanie przy każdym użyciu.

Głównym składnikiem aktywnym i bazą całej kolekcji jest bio-rafinowana surfaktyna z rzepaku. Substancja ta uważana jest za wspaniały detergent i środek czyszczący, jednocześnie jest nietoksyczna, całkowicie się rozpada i nie ma skutków ubocznych. Dzięki niemu naukowcy otrzymali proste, ale jednocześnie skuteczne formuły. Główną część produktów stanowią kosmetyki dla dorosłych. Jednak firma zdecydowała się poszerzyć kolekcję, wypuszczając całą gamę produktów dla dzieci. W katalogu marki można znaleźć:

• Hipoalergiczna linia dla osób o bardzo suchej, skłonnej do podrażnień skórze. Obejmuje to żel pod prysznic, mydła w płynie i szampony. Dobrze nawilżają, niwelują uczucie suchości i ściągnięcia, nie podrażniają.

• Serie dla dzieci. Przeznaczone dla niemowląt od pierwszych dni życia, zawiera bardzo łagodną i całkowicie naturalną gamę - szampon, piankę, żel do mycia ciała.

@ Copyright 2018